Відповіді на головні питання про повітряну зйомку з дронів квадрокоптера та сервісів за допомогою дронів

Типові питання які нам задають на переговорах. Сюди ми додали кілька порад замовникам від нас

Скільки це приблизно коштує?

Скажіть, а скільки коштує машина? Тут ви захочете уточнень – це вантажівка або гоночна, вона стара або нова, машина вітчизняна або імпортна? Але ми наполягаємо – ну хоч приблизно скажіть ціну! Ви трохі подумаєте та відповісте – від 100 $ якщо це «старенька – копійка» і до сотень тисяч якщо це кар’єрний самоскид або гоночний болід – дивлячись яка машина.
Ось так і ми, щоб не плутати вас, не можемо назвати вартість «зі стелі», поки не зрозуміємо ваших завдань. Телефонуйте нам + 38-067-710-78-57 та все швидко проясниться!

Як формується ціна на аерофотозйомку?

Ціна може формуватися трьома способами.

 1. Від кількості польотів
 2. Від витраченого часу
 3. Від бюджету замовника

Перегляньте  статтю про те, як взагалі формується ціна на повітряну зйомку.

Що таке ціна - від кількості польотів?

Це типовий спосіб розрахунку кошта для аерофотозйомки. Кожен напрямок зйомки, або ракурс (наприклад, вид парку з північно-східного кута – це один ракурс), знімається за один політ. Відповідно – зі скількох напрямків потрібно зняти ваш об’єкт, стільки і буде польотів. Таким чином, загальна вартість роботи буде дорівнює вартості одного польоту (вона визначається в процесі переговорів) помножена на кількість польотів.

Що впливає на вартість одного польоту?

На вартість одного польоту впливає модель використовуваного дрона, загальна ринкова ситуація і кількість потрібних вам польотів. Чим простіший дрон буде використаний (це впливає на якість продукції на виході), тим дешевше. Чим більше польотів в замовленні, тим теж дешевше.

Що означає "ціна - від витраченого часу"?

Якщо вартість роботи складно порахувати виходячи з кількості польотів – наприклад при відеозйомці, ціна аерозйомки з дрона може бути визначена від витраченого часу. Одиницею вимірювання є вартість зміни «зміна» – зазвичай, це період роботи 8 годин. Вартість зміни в свою чергу залежить від типу використовуваного дрона (чим простіше і дешевше дрон, тим гірше якість результату і нижче ціна). Мінімальна частка за часом – пол зміни. Організувати проведення нормальної зйомки швидше – «за годинку» або «пару годинок» ще нікому не вдавалося.

Що значить ціна - виходячи з бюджету замовника?

Часто буває так, що у замовника обмежений бюджет, але при цьому великі плани на повітряну зйомку. В цьому випадку ми разом вирішуємо як краще розподілити бюджет для максимального ефекту. Зрештою, ми самі зацікавлені щоб замовник залишився задоволений і звернувся до нас знову!

Як правильно економити на аерофотозніманню?

 • Можливо потрібна вам фотографія або шматочок відео є в нашому архіві. Це кардинально знижує їх вартість.
 • Продумайте де ви збираєтеся використовувати отриманий матеріал. Якщо це не профі відео, або НЕ фото для глянцевого альбому, його можна зняти на більш бюджетному обладнанні, і таким чином дешевше.
 • Назвіть ваші побажання і бюджет, ми разом придумаємо як одне вписати в інше.
 • Торгуйтеся з нами! Аргументований торг завжди приносить плоди.
 • Якщо ви знайшли пропозицію дешевше, повідомте нам, можливо ми знайдемо можливість або зробити за менші гроші, або за ті ж самі але краще. За нами величезний досвід роботи на цьому ринку.

Нам потрібно всього 5 секунд аеро відеозйомки, або всього одну фотографію, це ж дешевше ніж 15 хвилин відео або 100 фото?

Зйомка 1 секунди або 15 хвилин відео, 1 фотографії або 100 знімків, вимагає приблизно однакових витрат і зусиль від нас. Так що зовсім дешевше не вийде. Якщо хочете отримати аеровідео або аерофото за мінімальною ціною, почитайте попередню пораду про те, як це правильно зробити.

Чи можна з вами торгуватися?

Торгуватися можна і потрібно! Це дозволяє нам тримати адекватну ціну на послуги. Торг повинен бути обгрунтованим. Ви приводите свої аргументи та слухаєте наші. Як правило, в результаті всі задоволені. Набагато гірше почути ціну, і перервати розмову, вирішивши що вона остаточна. Про те як формується ціна читайте тут.

Чому вигідніше замовити аерофотозйомку у вас, ніж з вертольота або літака?

 • Для початку, літак або вертоліт для аерофотозйомки це просто дорожче за співвідношенням ціна / результат.
 • Найчастіше літаки та вертольоти не можуть літати над великими населеними пунктами, особливо на малих (десятки метрів) висотах.
 • Власник прокатного вертольота або літака в першу чергу продає польотний час а не аерофотозйомку.
 • Вертоліт сам не знімає, вам доведеться наймати та окремо сплачувати ще й фотографа.
 • Фотографи – вузькі фахівці (портретисти, свадебщікі, інтер’єрники). Фотографи як правило не займаються аерофотозніманням та не знають її специфіку.
 • Вертоліт, а тим більше літак не може зависнути в довільній точці (здивовані?), Де зручно фотографу.
 • Літак і вертоліт трясе, і це знижує якість знімків.
 • З літака та вертольота не можна знімати вертикально вниз (у них немає люків в підлозі), якщо це не спеціальні картографічні машини.
 • З літаків та вертольотів не можно зняти панораму.
 • Ви не отримаєте знімків з невеликої висоти – це небезпечно для екіпажу.
 • Ви не зможете зняти в різний час доби та з урахуванням локальної погоди.

Почитайте історію з нашої практики про зйомки з великої вертольота.

Коли все ж вигідніше замовити аерофотозйомку з великого літака або вертольота?

Оренда літака або вертольота виправдана якщо вам потрібно швидко і оглядово зняти щось дуже велике – кілька десятків або сотень кілометрів довжиною, або отримати план цілого міста. Тут ми можемо вам рекомендувати перевірених колег з «великої авіації».

Що я отримаю в результаті?

Якщо вам потрібна аерофотозйомка ви отримаєте декілька сотень цифрових фотознімків з різної висоти. Якщо польотів було кілька – з різних напрямків (ракурсів). Якщо це аеро еодезичні роботи, ви отримаєте обумовлений картографічний матеріал – ортофотоплан, карту висот, облако точок, 3-Д модель. Можлива зйомка сферичних панорам та їх складання (обмовляється окремо). Можливий друк та оформлення нами фотографій для прикраси інтер’єру.
Якщо вам потрібна відеозйомка – ви отримуєте весь відзнятий матеріал.

Що ми не знімаємо?

Ми не знімаємо об’єктів які можна віднести до військових або стратегічних. Ми не знімаємо приватні будинки та ділянки, якщо самі господарі не запрошують нас для цього. Ми не знімаємо політичні сюжети. Ми не знімаємо над скупченнями людей. У будь-якому випадку, перед початком праці ми завжди обговорюємо питання безпеки з замовником.

Я хочу отримати нову професію - пілот оператор дрона - як мені це зробити?

Щоб отримати професію пілот оператор дрона (БПЛА або БАС) ви можете навчитися у нас, пройшовши професійний курс . На виході, ви можете отримати офіційний сертифікат державного зразка про отримання професії. Сертифікат видає Український інститут підвищення кваліфікації працівників радіо, кіно і телебачення.

Замовити потрібну послугу за допомогою дрона