Курс навчання «Операторська майстерність зйомки з дрону квадрокоптера»

Навіщо вам потрібний курс операторської майстерності повітряної зйомки

Пилот дрона DJI
Ми навчимо круто знімати з дрона!

Більшість відео на YouTube знятого за допомогою дронів квадрокоптерів виглядає не надто добре. Це або нудні візуальні шпалери під музику, або безглузда FPV – акробатика. Довго дивитися таке кіно може хіба сам автор. Причина низької якості самодіяльного повітряного відео в тому, що оператори-аматори, які знімають з дрону, не знають навіть базових правил налаштування камери, законів композиції та правил кіновиробництва. Якщо ви відчуваєте сили освоювати секрети операторської роботи, і у вас є бажання навчитися знімати на новому рівні, ви потрапили за адресою! Ви вже вмієте керувати дроном, вмієте знімати фото та відео з квадрокоптера, у вас вже є свої ролики на YouTube, але ви хочете більшого. Ви хочете щоб вашу роботу помітили і гідно оцінили, хочете робити приголомшливі фільми з повітряною зйомкою. Хочете продавати відео футажі з квадрокоптера на стоках, розвивати власний YouTube канал, або ви оператор бажаючий розширити свій професійний арсенал якісною зйомкою з дрону. Можливо, вам набридла нудна робота, і ви думаєте про зміну професії, хочете їздити в знімальні експедиції по Світу, навчитися спеціальності оператора дрону, але для початку просто спробувати себе в новій роботі. Курс «Операторська майстерність» розрахований на тих, хто вже має свій дрон, основні навички пілотування та зйомки. Якщо у вас немає початкових навичок керування квадрокоптером, ви навчимо вас цьому на курсі «фото та відеозйомка з дрону» або на професійному курсі «пілот оператор дрону квадрокоптера».

Чого ви навчитеся у школі пілотів операторів дронів Дмитра Следюка

На курсі «Операторська майстерність зйомки з дрону» ви отримаєте знання та практичний досвід, які зроблять вашу зйомку із дрона та фінальний відео фільм видатними. Для цього ми разом розберемо, чому одні фільми хочеться переглядати кілька разів, а інші — немає бажання доглянути навіть до середини. Ми вивчатимемо закони композиції у кіно на прикладах фільмів, які стали іконами операторської роботи. Ви навчитеся цікаво знімати, навіть у незнайомих місцях, без попередньої підготовки. Виконуючи творчі завдання курсу, ви почнете бачити, що добре і що погано в чужій та своїй операторській роботі. Разом з інструктором ви освоюватимете складні види пілотування, які лежать в основі операторських прийомів повітряної зйомки, у тому числі на малій висоті та поряд з перешкодами. Ми навчимо вас незвичайним прийомам монтажу відео та корекції кольору.

Який квадрокоптер вам потрібний? Знімаємо круте відео звичайними дронами

DJI Inspire-2
DJI Inspire-2 із камерою X7S

Не думайте, що вирішальна роль у зйомках хороших фільмів належить дорогій знімальній техніці на кшталт квадрокоптера Inspire 2 від DJI, з його чудовою камерою X7s, або останньою моделлю дрону від Autel Robotix. Так, ці квадрокоптери чудові в умілих руках. Але головне тут саме вмілі руки. Для недосвідченого оператора широта знімальних налаштувань Inspire 2 може принести більше проблем, ніж переваг. Складна техніка в невмілих руках швидше стане тягарем ніж якісним операторським інструментом для повітряної зйомки. Якщо ви не знімаєте дроном кіно I-Max, такий дорогий комплект обладнання вам не знадобиться! Замість технічного фетишизму ви навчитеся вичавлювати все можливе навіть з найдорожчих квадрокоптерів. Для цього ми розберемо по кісточках роботи найкращих операторів і ви самі побачите систему, яка дозволяє знімати приголомшливе відео з дрону та на землі. Так, у хороших зйомках з дрону є система, я розповім про неї нижче.

Конструктор операторських прийомів для зйомки з квадрокоптера

Як правило, арсенал знімальних прийомів повітряних операторів – самоучок обмежується горизонтальним польотом і кружлянням навколо об’єкта зйомки. Без цих прийомів звичайно не обійтися, але ж не можна застрягати тільки на них! Спеціально для цього курсу я розробив конструктор операторських прийомів повітряної зйомки. Користуючись моїм конструктором, ви зможете урізноманітнити свої відео десятками оригінальних прийомів, про існування яких навіть не здогадується більшість повітряних операторів, що знімають з квадрокоптерів.

VR-ideo, відео360 при зйомці з дрону

Ви, напевно, вже бачили фільми, зняті у форматі VR. Швидше за все ви дивилися його у спеціальних VR окулярах. Сьогодні відео360 застосовують для зйомок «плоського» кіно, отримуючи неможливі для звичайної камери ефекти стеження за об’єктом та миттєвого перенесення уваги глядача у будь-якому напрямку. Ми будемо вивчати способи зйомки VR-video з дрону, рефреймінг відео і чарівні способи зробити дрон невидимим для кругової камери.

Що буде після навчання

На съемке фильма "Довбуш"
Робота оператора дрона у великому кіно

Ви відчуєте, як з кожним заняттям курсу зростає ваш рівень операторської майстерності повітряної зйомки.
Почнете бачити, як побудовано драматургію фільму в цілому, і як хороший оператор може створювати драматургію навіть усередині окремого кадру. Ви навчитеся за своїм бажанням керувати увагою глядача, його відчуттям часу та простору. Ви дізнаєтесь про важливі етапи кіновиробництва. Ви будете знати, що таке синопсис фільму, і чим він відрізняється від сценарію. Ви дізнаєтеся навіщо потрібне розкадрування і як його правильно робити. Ви дізнаєтеся, з чого складається фільм, яких і скільки потрібно набрати кінокадрів, щоб фільм вийшов цікавим. Ви навчитеся правильно монтувати “плани”, створюючи у глядача цілісне бачення фільму. Навчіться застосовувати «конструктор операторських прийомів», щоб знімати різноманітно та цікаво навіть нудні на перший погляд сюжети. Ви знатимете, як слід фарбувати фільм, і як колір впливає на сприйняття глядача. Ви подивіться надихаючі фільми від найкращих операторів, і у вас будуть сили та вміння знімати так само добре.

Як ми навчаємо операторській майстерності

DJI Mavic-2 в полете
Мы научим круто снимать с дрона!

Операторська майстерність зйомки з дрону – це творчий курс, і ми проводимо його індивідуально або в малих групах від 1 до 4 осіб. Курс може проводитись у Києві, в нашій школі, на території виставкового комплексу ВДНГ. В ідеалі, курс має бути виїзним, щоб ви могли на тиждень відірватися від повсякденних турбот та поринути у світ кіно. Завдання максимум — відзняти та змонтувати за час навчання свій короткометражний фільм. Якщо курс проходить на виїзді, з ранку ми переглядаємо зняті напередодні кадри, вивчаємо новий теоретичний матеріал, дивимося та обговорюємо учбові фільми. Потім, отримавши завдання, ви поїдете зі своїм дроном на творчу роботу, щоб зняти нові кадри для свого випускного фільму. Після обіду чи ввечері – загальна культурна програма. Щодня буде починатися з теоретичної частини та аналізу відзнятого вами напередодні матеріалу. На практичній частині ми будемо відточувати ваші льотні та знімальні навички з дроном. Потім, отримавши творче завдання, ви відправитеся на самостійну зйомку.

Хто буде вашим педагогом з операторської майстерності

Вашим викладачем буде Дмитро Следюк, учасник багатьох українських та зарубіжних проектів, який має сертифікат EASA (Європейського агентства з авіаційної безпеки) та Держсертифікат України за професією «Оператор дрону – безпілотна відеозйомка». Дмитро є викладачем Українського інституту підвищення кваліфікації працівників телебачення радіо та преси Держтелерадіо України за спеціальністю фото та відеозйомка з дрону. 2016 року Дмитро заснував авторську школу пілотів БПЛА. Він займається повітряною зйомкою вже протягом 18 років, і є одним із найдосвідченіших пілотів в Україні.

Ми надали доступ до навчальних матеріалів, які ви зможете використовувати як посібники під час навчання та як пам’ятки після закінчення курсу. На сайті ми регулярно публікуємо нові статті та навчальні посібники з питань наших занять. Записатися на курси можна через інтерактивну форму, вона трохи нижче на сторінці. Ми відразу зв’яжемося з вами по телефону, зручному месенджеру, або поштою.

Записатися на курс операторської майстерності зйомки з дрону