Курс «Навчання FPV квадрокоптерам без аварій» школа пілотів операторів дронів Дмитра Следюка

Авария дрона FPV
Аварія – звичайна справа на тренуванні FPV дронів
Снаряжение FPV пилота
Спорядження FPV пілота для тренування

Польоти дронів квадрокоптерів по камері, від першої особи – FPV (First Person View), один з найскладніших та аварійно небезпечних видів керування дронами. Чому саме так? Дрони призначені для зйомок (наприклад, з лінійки DJI Mavic) літають в режимі повної самостабілізації та утримують позицію завдяки GPS. Їх швидкість не дуже висока. Режим стабілізації, в поєднанні з GPS, дуже безпечний, він прощає невпевнене пілотування та деякі помилки. Якщо ви поміліліся у пілотуванні, досить відпустити стіки на пульті, і дрон сам вирівняється та зупиниться. У разі втрати зв’язку з пультом, або якщо ви заблукали в польоті, такий дрон сам повернеться до місця старту. FPV дрони набагато швидкіши та різкіше в керуванні, вони літають в Acro-режимі (акробатичний режим), у разі помилки, після відпускання стіків на пульті, вони не вирівнюються, а продовжують летіти, поки не вріжуться в перешкоду. Утримання позиції по GPS та повернення до дому в разі втрати зв’язку теж немає. Через цих особливостей FPV дронів початкове навчання польотам завжди супроводжується великою кількістю аварій. Зазвичай, йдучи на тренування, пілот FPV бере з собою не тільки запасні пропелери, а й запасний дрон, а то і два.

Існує два напрямка навчання FPV польотам. Перший – благородний шлях самостійного вивчання, методом проб, помилок, та численних «крашів». Другий шлях – покрокове навчання під керівництвом інструктора. Якщо ви читаєте ці рядки, найімовірніше ви вже вибрали другий варіант.

Чому добре навчання в нашій школі – вам нічого не треба купувати. Навчання проходить на нашому обладнанні. Ми надаємо все необхідне – дрони, пульти управління, відеоокуляри, тощо. Від вас вимагається лише бажання вчитися! Заняття їдуть на території виставкового комплексу ВДНГ в Києві. Клас для теоретичних занять та майданчики для польотів знаходяться поруч. Тривалість курсу – 4 навчальні дні, по 4 години на день, в цілому 16 годин. Ми чергуємо теорію та практику таким чином, що ви засвоїте матеріал найбільш комфортно, без зайвої напруги.

Ще одна річ. В тій час, як усі квадрокоптери компанії DJI продаються вже зібраними, налаштованими, готовими до польоту прямо з коробки, FPV дрони, навпаки – продаються вроздріб, з якого потрібно зібрати, а потім ще й налаштувати літаючий комплект. Для цього необхідні досить специфічні знання. Вам доведеться вибирати частково зібраний дрон або набір деталей для його складання, а також пульт керування, приймач, відеоокуляри, батареї, зарядні пристрої та богато іншіх комплектуючіх з десятків пропозицій на ринку. Розібратися в цьому морі пропозицій не просто навіть досвідченим пілотам. Інформація в Мережі різноманітна, не точна та часто-густо суперечлива, нагадуючи баталії власників фотокамер Nikon та Canon. На нашому курсі пілотування FPV дронів, крім навичок керування ми детально розберемо, що, де, та як варто купувати, а від чого слід утриматися. Ми навчимо вас вибирати техніку таким чином, щоб витрати на обладнання були помірні. Ми будемо вивчати пристрій дронів, параметри та відмінності комплектуючих, програми та принципи настройки FPV квадрокоптерів. Будемо дивитися ролики кращих пілотів, аналізувати їх техніку та відпрацьовувати її елементи, вчитися літати між деревами та перешкодами. На курсі ми розглянемо незвичайні способи застосування FPV дронів в кіно, зйомки відео VR360, та нарешті, ми будемо просто отримувати задоволення від польотів!

Камера RED на FPV дроне
Камера RED на FPV квадрокоптері

Сьогодні ми надали доступ до навчальних матеріалів, які ви зможете використовувати як посібники під час навчання та як пам’ятки після закінчення курсу. На сайті ми регулярно публікуємо нові статті та навчальні посібники за темами наших занять. Будь-які питання з навчання пілотів і операторів дронів ви можете задати мені прямо зараз , по телефону +380677107857 (Дмитро Следюк). Я відкритий для спілкування в будь-який час. Записатися на курси можна і через інтерактивну форму, вона нижче на сторінці. Ми відразу зв’яжемося з вами по телефону, зручному месенджер, або поштою. А прямо зараз почитайте відповіді на головні питання про наших курсах та школі.

Наші навчальні курси:

Теорія та практика
Гнучкий розклад занять

Теорія на реальних прикладах
Неформальна обстановка.
Чай, кава, печиво ...
Обучение Темы занятий

Не зубрити, а розуміти
Стійкі навички

Систематичні знання
Чек-листи і посібники
Безпечна практика

Дрони та програми
Тонкощі та трюки

Вивчаємо DJI GO4 і альтернативні програми
Інтелектуальні режими польоту
Правильні налаштування камери

Безпечне пілотування
Літаємо з задоволенням

Знання особливостей техніки
Поведінка в екстремальних станах
Як спілкуватися з представниками влади

Кризові процедури
Надзвичайні стани

Що потрібно робити в разі:
глушіння частоти GPS, дрон відносить вітром,
пропадает зв'язок, сідає батарея

Міжнародні стандарти
Д
ержавний сертифікат

Національне та міжнародне законодавство по дронам
Можливість отримання госсертіфіката

Питання та відповіді з навчання

Навіщо мені навчання?

 • Запобігання однієї аварії дрона, з лишком окупає вартість базового курсу в нашій школі.
 • Гонорар за два знімальних дні в кіно покриє вартість професійного курсу.

Вже перших двох пунктів було б достатньо, щоб піти до нас вчитися, але...

 • Навчання дасть вам знання та вміння щодо безпечної експлуатації дрона, захистить від фінансових втрат при аваріях.
 • Якщо у вас немає дрона, ви дізнаєтеся як зробити усвідомлений вибір, і де його вигідніше купити.
 • Ви дізнаєтеся як літати без страху і з задоволенням.
 • Ви навчитеся застосовувати всі можливості дрона для своєї мети.
 • Ви дізнаєтеся таємніці, трюки і недокументовані можливості безпілотників.
 • Ви дізнаєтеся про альтернативне програмне забезпечення, що відкриває заблоковані виробником можливості.
 • Ми розповімо про несподівані та цікаві способи застосування дронів.
 • Ви отримаєте у нас нову престижну професію.
 • Ми навчимо, як організувати свій бізнес за допомогою дронів.

Якщо це вас не переконало, ми навіть не знаємо, навіщо вам дрон взагалі!)

Який курс мені обрати?

 • Базовий курс польотів на дроні "Безпечне керування" - для тих, хто хоче купити дрон, або тільки що його купив. Девіз курсу - "Літати без страху, літати з задоволенням!"
 • Курс "Фото і відеозйомка з дрона" - для ентузіастів зйомки з дрона, блогерів, відеографів. Девіз курсу - "Знімаємо красиво, мінімум теорії, максимум практики"
 • Наш "Професійний курс" операторів БПЛА - для людей з будь-яким початковим рівнем, які бажають отримати системні знання в галузі експлуатації дронів, професійні навички пілотування, знайти свою нішу, а можливо і нову професію в цій області. Навчання на "Професійному курсі" дає можливість отримати сертифікат державного зразка. Девіз курсу - "Стати фахівцем з дронів разом з нами!"
 • Курс удосконалення "Операторська майстерність" - для людей які пройшли "Професійний курс" або мають достатній рівень володіння зйомкою з дрона. Це творчий курс з мінімумом технічних дисциплін. Девіз курсу - "Знімаємо свій фільм"
 • Курс удосконалення "Аерогеодезія та картографія за допомогою дронів" - для людей що пройшли "Професійний курс" або мають достатній рівень володіння зйомкою з дрона. Це технічний курс, що дає знання в галузі прикладної геодезії, фотограмметрії, досвід роботи з геодезичним обладнанням і програмним забезпеченням. Девіз курсу - "Створюємо картографічний матеріал на продаж"
 • Курс "Точне землеробство. Оператор агродрона" - для людей з будь-яким початковим рівнем, які бажають отримати системні знання в області точного землеробства, застосування дронів в аграрному бізнесі, досвід роботи з агродронамі для мультиспектрального зйомки і внесення речовин в грунт. Девіз курсу - "Оператор агродрона. Майбутнє точного землеробства"
 • Практичний міні курс - "Складні види зйомки" - для людей що мають досвід впевненого пілотування і бажають розширити свій арсенал складних операторських прийомів для зйомки з дрона. Девіз курсу - "Знімаємо зухвало і креативно"
 • Практичний міні курс "Тепловізійна зйомка" - для людей що мають досвід впевненого пілотування та бажають розширити свій арсенал методик зйомки з дрона. Девіз курсу - "Побачити невидиме, і продати це!"
 • Семінар "Початок успішного бізнесу за допомогою дрона" - для широкого кола людей, з будь-яким рівнем підготовки, які мріють організувати бізнес із застосуванням дронів. Девіз курсу - "Дрони, що приносять гроші"
 • Курс "Безаварійне навчання FPV польотам" розроблений для тих, хто хоче освоїти польоти на Дронь від першої особи безпечно, і без зайвих витрат на відновлення розбитої або зниклої техніки.

На кого розрахований базовий курс "Безпечне пілотування"?

Наш базовий курс "Безпечне пілотування" підійде будь-кому, від малого до великого, хто хоче навчитися керувати дроном безпечно. Хто хоче літати без страху і з задоволенням. Якщо ви тільки купили дрон, і не розумієте з чого почати. Курс так само може бути рекомендований людям, які тільки збираються купити дрон, та не дуже уявляють з чим зіткнуться. Діти можуть навчатися на курсі з 9 років, в присутності батьків.

Курс "Фото і відеозйомка з дрона". Для кого він?

Курс "Фото і відеозйомка з дрона" - для просунутих ентузіастів зйомки з дрона, блогерів, відеографів. На цьому курсі ми робимо упор на практичні навички зйомки, мінімізуючи теоретичні заняття. Якщо ви хочете якомога швидше і простіше навчитися добре знімати з дрона - цей курс розроблений саме для вас!

Кому варто піти на "Професійний курс"?

"Професійний курс" - на сьогодні самий наповнений інформацією та практикою курс в Україні. Він підходить для людей з будь-яким початковим рівнем підготовки. Курс потрібен тим, хто бажає отримати або систематизувати максимум знань щодо застосування дронів не тільки для звичайної зйомки.

У цьому курсі ми досконально вивчаємо і застосовуємо на практиці параметри і настройки знімального обладнання, відпрацьовуємо прийоми антиаварійного пілотування, вивчаємо операторські прийоми. Займаємося аеро-метеорологією, розбираємо застосування дронів для дистанційного зондування землі, та інших нових перспективних напрямків.

Практичні заняття на курсі покликані виробити професійні навички керування, в тому числі в складних, обмежених умовах, без допомоги GPS.

Профі-курс розкриває нові напрямки в використанні квадрокоптера, допомагає знайти свій шлях, а можливо і нову професію у галузі роботи з дронами.

Тільки навчання на "Професійному курсі" дає можливість отримати сертифікат державного зразка.

Що дасть мені курс "Точне землеробство. Пілот агродрона"?

Курс "Точне землеробство. Пілот агродрона" розроблений нами на прохання представників агрохолдингів та фермерів, які впроваджують у себе елементи точного землеробства.

Детальніше ви можете почитати в статті "Застосування дронів в точному землеробстві" на нашому сайті.

Пілот агродрона - нова в усьому Світі професія. Професіоналів в цій сфері дуже мало, і вони дуже затребувані. У нас є досвід працевлаштування наших учнів ще в процесі навчання.

Мені цікавий курс "Аерогеодезія і картографія". Для кого він?

Курс удосконалення "Аерогеодезія та картографія за допомогою дронів" призначений для людей які пройшли "Професійний курс" або мають достатній рівень володіння зйомкою з дрона. Це технічний курс, що дає знання в галузі прикладної геодезії, фотограмметрії, досвід роботи з геодезичним обладнанням і програмним забезпеченням.

Курс буде особливо корисний тим, хто має базову геодезичне освіту, та бажає розширити свій набір послуг за рахунок можливостей аерогеодезії.

На кого розрахований практичний курс - "Складні види зйомки"?

Практичний курс - "Складні види зйомки" стане в нагоді тим, хто вже вміє знімати з дрона, людям які мають досвід впевненого керування та бажають розширити свій арсенал складних операторських прийомів.

Чи можу я відразу піти на курс "Операторська майстерність"?

Курс удосконалення "Операторська майстерність" - творчий, він в першу чергу розрахований на людей що пройшли "Професійний курс" у нас. Ми виходимо з того, що учасники мають достатній набір знань і технічних навичок зйомки, щоб не відволікаючись на них, присвятити весь час занять творчому зростанню. Це груповий курс, він базується на інтенсивному взаємодії-розвитку в групі, під керівництвом викладача - модератора. Наявність свого дрона і комп'ютера для всіх учасників є обов'язковим. Як правило, ми організуємо курс "Операторська майстерність" як виїзний, в красиві місця, які спонукають до творчості та відпочинку в приємній компанії однодумців. Якщо все сказане викликає бажання приєднатися, ми будемо раді прийняти вас в свою теплу компанію!

Про що ви розповідаєте на семінарі "Початок успішного бізнесу з дроном"?

Наш семінар "Початок успішного бізнесу з дроном" народився після виступу на одному з івентів проведених компанією DJI. На прохання організаторів ми розповіли, як побудувати сучасний бізнес. Зараз це семінар для широкого кола людей, з будь-яким рівнем підготовки, які мріють організувати бізнес із застосуванням дронів. Девіз курсу - "Дрони, що приносять гроші"

Як ви навчаєте керуванню FPV дронами?

Існує два шляхи навчання польотам на FPV дронах - квадрокоптерах. Перший - Шляхетний, але важкий і небезпечний шлях - метод самостійних проб та помилок, і багатьох аварій, бо на цьому Шляху вони неминучі. Другий Шлях - безаварійне навчання основам FPV польоту з Учителем. Наш курс розроблений за принципом навчання льотчиків у великій авіації, і передбачає мінімальну кількість легких аварій, або їх відсутність зовсім. Навчання в школі пілотів операторів дронів Дмитра Следюка дозволить вам навчитися впевненому пілотування FPV дрона за мінімальний час без страху розбити квадрокоптер. Під керівництвом досвідченого викладача ви крок за кроком освоїте керування FPV дроном та дізнаєтеся головні правила безаварійного пілотування. На теоретичній частині ми розберемо які бувають FPV дрони, обговоримо питання вибору апарату для себе, переваги і недоліки придбання або самостійної збірки FPV дрона. Дізнаємося все про внутрішній устрій FPV квадрокоптера, розберемо чим і як його налаштовувати. Ми познайомимося зі специфічною термінологією дрон-рейсеров. Дізнаємося що таке PID-и, як вони впливають на поведінку дрона в польоті. Спробуємо аналогову і цифрову систему передачі відео, щоб ви могли самі вирішувати, що для вас краще. Спробуємо різні способи управління дроном. За одне, обговоримо застосування дронів для спорту відпочинку та заробітку.

Яка тривалість навчання на курсах?

 • Базовий курс "Безпечне пілотування" - інтенсивний 4-х годинний одноденний курс.
 • Курс "Фото і відеозйомка з дрона" - це 16-ти годинний курс, 6 годин теорії та 10 годин практики.
 • Наш "Професійний курс" тривалість 32 години, з яких 16 годин теорії та 16 годин практики. Зазвичай, курс проходять за 8 днів. За домовленістю це може бути один місяць, в режимі "курс вихідного дня" - по суботах та неділях.
 • Курс удосконалення "Операторська майстерність" - тижневий виїзний творчий курс.
 • Курс удосконалення "Аерогеодезія та картографія за допомогою дронів" - 16-ти годинний курс, 8 годин теорії та 8 годин практики.
 • Курс "Точне землеробство. Оператор агродрона" - 16-ти годинний курс, 8 годин теорії та 8 годин практики.
 • Практичний міні курс - "Складні види зйомки" - одноденний 4-х годинний курс.
 • Практичний міні курс "Тепловізіїна зйомка" - одноденний 4-х годинний курс.
 • Семінар "Початок успішного бізнесу з дрона" - одноденний 2-х годинний курс.
 • Курс "Безаварійне навчання FPV польотів" - 16-ти годинний курс, 6 годин теорії та 10 годин практики

Яку форму навчання вибрати, групову або індивідуальну?

Якщо ви любите компанію, маєте можливість підлаштуватися під загальний розклад або  обмежені в бюджеті - групове навчання точно для вас!

Якщо вам потрібен гнучкий графік занять, повна увага викладача і гроші для вас не проблема - ласкаво просимо на індивідуальний курс, максимально адаптований під ваші запити. У цьому випадку ми можемо змінити програму професійного курсу, приділивши більше уваги темам які важливіше для вас, за рахунок менш цікавих тем. Наприклад, розширити розділ "Операторська майстерність" за рахунок теми про застосування тепловізійної зйомки. Тих, хто вибрав індивідуальну форму навчання, ми запрошуємо на знімальні майданчики фільмів в якості асистентів або спостерігачів. У вас буде унікальна можливість зсередини подивитися як знімають Велике Кіно, завести корисні та цікаві знайомства.

У мене немає свого дона, як бути?

Те, що у вас ще немає дрона, навіть добре. Це означає, що після навчання ви оберете його свідомо, та купіть максимально вигідно.

Для виконання навчальних завдань ми надамо вам дрон. Оренда навчального дрона не потребує від вас зайвих коштів. Це маленький бонус для учнів.

У мене вже є дрон. Чи зможу я використовувати його на практичних заняттях?

Ви зможете використовувати свій дрон в навчальному процесі за бажанням. Напрацьовувати практичні навички на дроні, який ви будете застосовувати в подальшому, безумовно корисно. У разі, якщо ваш дрон не підходить для відпрацювання теми заняття, ми надамо навчальний дрон безкоштовно.

У мене немає початкових знань. На який курс я можу піти?

Якщо у вас немає початкових знань і навіть свого дрона, ви можете ознайомиться з цим захоплюючим світом і отримати початкові навички польотів на нашому базовому курсі "Безпечне пілотування". Якщо ви хочете швидко навчитися азам зйомки з дрона - для вас курс "Фото і відео з дрона". Якщо цікаво дізнатися про нові шляхи заробітку, радимо записатися на семінар "Початок успішного бізнесу з дроном". Якщо ви серйозно замислюєтеся про придбання або зміні професії - вам варто піти на наш "Професійний курс".

У мене вже є досвід польотів. Який курс навчання мені варто обрати?

Якщо ви досвідчений пілот та оператор, ви можете відразу записатися на професійний курс, або вибрати один з курсів удосконалення. Часто, навички якими ми користуємося інтуїтивно, потребують розуміння і організованій системі знань, яка не залишає прогалин. Як показав досвід навчання, навіть вміючи пілотувати дрон, та працюючи у кіно оператори, знаходять багато корисного в нашому професійному курсі.

Що я отримаю в результаті?

В результаті навчання ви отримаєте достатній рівень теоретичних знань для досягнення мети обраного курсу.
Ви освоїте практичні навички:

 • Для самостійної роботи з дроном;
 • Пілотування, згідно темам обраного вами курсу;
 • Для виходу з основних критичних ситуацій;

Ви отримаєте електронні пам'ятки з основних тем вашого курсу.

Керівництва для подальшої безпечної самостійної напрацювання і розвитку навичок пілотування.

Ви отримаєте офіційний диплом про закінчення нашої школи.

Якщо побажаєте, ви можете додатково отримати сертифікат державного зразка.

Ви зможете отримувати допомогу та консультації у наших викладачів і після закінчення курсу.

Чого я не отримаю на курсі?

Ми не хочемо вводити в оману наших майбутніх учнів. На жаль, ви не зможете придбати ні на яких курсах достатній досвід пілотування. Набуття професійного досвіду вимагає багатьох годин практичного нальоту, що далеко виходить за розумні часові рамки будь-якого з курсів. Зі свого боку, ми розробили програму навчання таким чином, що продовжуючи самостійні польоти після нашої школи, ви будете максимально захищені від небезпек пов'язаних з польотами, якщо будете слідувати нашим інструкціям.

Хороша новина - при бажанні, ви зможете замовити у нас додаткові години практичних занять з інструкторами по закінченні курсів.

Як записатися на курс?

Перш за все, ми рекомендуємо вам зателефонувати засновнику і старшому викладачеві школи Дмитру Следюку, за номером +38 (067) 710 78 57, отримати всю додаткову інформацію, яка вас цікавить і записатися на найближчий курс. Крім того, ви можете залишити заявку , і ми швидко зв'яжемося з допомогою будь-якого зручного вам месенджера.

Ліцензія пілота дрона

На сьогоднішній день, жодна організація не має права видавати державну ліцензію пілота оператора дрона в Україні. Правова база для цього ще не готова Ми сподіваємося, що найближчим часом ситуація зміниться. Наша школа видає сертифікат про пройдений навчанні. У сертифікаті зазначено кількість годин теоретичних занять і час практичних занять. Сертифікат може служити підставою для проходження державного іспиту, як тільки правова база буде відпрацьована.

Антиаварійне пілотування квадрокоптера DJI

Кожен власник дрона трохи боїться. Боїться розбити дрон. Боїться, що його квадрік «полетить до Китаю». Боїться, що дрон на когось впаде. Навіть досвідчені пілоти бояться - ціна професійного обладнання - багато тисяч доларів. Боятися - це нормально. З дронамі дійсно все це трапляється. У мене є для вас погана новина. Питання не в тому, «ВПАДЕ мій дрон ЧИ НІ». Правильна постановка питання - «КОЛИ мій дрон ВПАДЕ». Хороша новина в тому, що від нас залежить, коли і як часто такі випадки будуть відбуватися. Курс антиаварійне пілотування квадрокоптера DJI покликаний знизити ризик аварії вашого дрона на 90%. Детальніше можна прочитати на сторінці курсу .

Записатися на курс


  Учебный класс школы пилотов и операторов Дмитрия Следюка
  Навчальний клас

  Школа пілотів та операторів дронів

  Тести по дронам для самоперевірки та навчальні матеріали для ознайомлення

  Відгуки учнів

  Петро

  «Сподобалось: Польоти інспаером та навички без супутників. Досить збалансована загальна інформація по всіх напрямках використання дронів. Ну і звичайно Діма! Дуже класний спікер і просто цікава людина!
  Особисто мені курс допоміг більш впевнено керувати дроном і розширити свої навички»

  Владимир

  «Есть такое понятие как ошибка хандсайта или другими словами эффект «я так и знал», если в кратце, то человек ранее неизвестную информацию воспринимает как очевидное после того как ее узнал. До курса про дроны информацию практически не изучал. Прошел базовый курс. После курса ощущение, что вроде все просто и элементарно. Вот - это как раз и есть показатель эффективности, когда технологичные процессы становятся понятными на пальцах. Появилось секторальной понимание возможностей применения этой технологии. Можно заняться крохоборством и пытаться найти недостатки в длительности курса и глубине погружения в специфику направлений, все же курс позиционирует себя как базовый поэтому с этой задачей он справился.»

  Иван

  «Сын упросил купить ему Мавик на 13 лет. Купили, с условием, что он пройдет обучение полетам. Учились вместе. Когда Роман (сын) пускает дрончика, я спокоен, а когда Ромка в школе - летаю я! Очень довольны. Всему научили доступно и понятно.»

  Ирина

  «Мне нужно было получить зачет по управлению дроном, для сдачи курсовой разницы при переводе в другой ВУЗ. Я много читала о дронах в интернете, смотрела видео, в том числе попадались подборки про аварии и падения  дронов). Мне было страшно летать самой, боялась сразу разбить технику. На занятиях у Дмитрия, вся практика выстроена по простым шагам так, что я даже не успела испугаться взлетев в первый раз! Было так здорово почувствовать что управляю сама! Мне понравилось, что если точно следовать тем процедурам, которые дает Дмитрий в классе, разбить дрон можно разве только специально. Первые занятия по полетам напомнили уроки в автошколе с опытным и спокойным инструктором, готовым в любой момент поддержать простым советом. Зачет в институте после курса я сдала без труда.»

  Сергей

  «Я пошел на профи-курс в основном ради диплома сертификата. Летать и снимать я уже умел. Для меня было неожиданно, что мои знания по настройкам камеры оказались очень неполными. Я даже не знал, что мое видео с дрона оказывается стробит! Видел, что картинка какая то не такая как в кино, но не понимал почему. Пройдя обучение я разобрался как правильно настраивать камеру для гладкой картинки, узнал что такое драматургия внутри кадра и как снимать интересно даже в скучных местах.
  Жалею, что не пошел учиться раньше! Хочу летом пойти на занятия по «Операторскому мастерству»